logo nogometni klub vrapče

Prekid u Lekeniku

U srijedu, na praznik rada puno se toga događalo u Lekeniku.
Igrala se utakmica 25.kola 3HNL središte koja je bila veoma bitna domačinima u borbi za ostanak u ligi i sljedeće sezone.

Za početak o samoj utakmici.
Počelo je više nego dobro ranim pogotkom Bazine nakon ubačaja mladog Vinčića i dodavanja Deaka.
Već u 32. minuti povečavamo vodstvo na 0:2 ovaj put iz jedanaesterca, nakon što je srušen Čolaki. Strijelac je bio Petković.
U istoj minuti u teren ulazi i jedan domači navijač, očito nezadovoljan dosuđenim jedanaestercem, te ga redari udaljavaju.
Već tada je vidljivo da je organizacija utakmice jako loša.
U 36.minuti domačini traže jedanaesterac nakod pada Zanića u šesnaestercu, a naši iz kontre zabijaju za povečanje vodstva i 0:3.

Tada dolazi do problema na strani gdje su bili naši Lunaticsi.
U veselju se penju na ogradu na što ih upozoravaju da se s nje maknu što oni i rade, ali dolazi jedan nervozan redar koji počinje prepirku te udara našeg navijača.
Pošto i sami znamo da oni nisu previše tolerantni reagiraju na isti način te dolazi do mešusobnog udaranja.
U cijelo gužvi u koju su se uljučili i igrači obje momčadi stradava i jedan domači igrač.

Nakon desetak minuta prekida, kada su sudac i naši igrači htjeli nastaviti susret, domačini to odbijaju, te sudac svira kraj.

Reakcija naših navijača je bila previše vatrena ali se mora napomenuti da je organizacija utakmice bila slaba i da je dotični redar isprovocirao da jedno lijepo praznično popodne zasjene ovakve ružne scene.