logo nogometni klub vrapče

Memorijalni Turnir “Ivo Hrga”

Uskoro se na našem igralištu održava po jedanaesti put međunarodni turnir limača i zagića.
Po prvi put turnir je memorijalni i zove se memorijalni turnir “Ivo Hrga”.
Ivo Hrga je bio igrač našeg kluba koji je poginuo u obrani domovine u akciji oluja.
Karizmatičan vojnik a skroman čovjek, rođen je 2.1.1971 a poginuo 4.08.1995.
Osim u našem klubu igrao je i za nk Dubravu, nk Trnje i nk Sesvete.

General Janko Bobetko o Ivi Hrgi ovako piše: “Već na prvim terenima iskazuje izuzetne sposobnosti i veliku hrabrost. Još u obrani sela Farkašić istaknuo se hrabrošću kad je uništio neprijateljski tenk i izazvao strašnu paniku u njihovim redovima. Zbog iskazanih kvaliteta postavljen je na dužnost zapovjednika voda.”

Turnir će otvoriti Ivo Dino Hrga, sin našeg heroja.
Turnir se igra na travnatom igralištu 13.06. i 14.06.
Nastupa po 16 momčadi u svakoj kategoriji.

U kategoriji zagića uz našu momčad  nastupaju i Dinamo II, Jarun, Ponikve, Inter Zaprešić, Špansko, Rudeš. Kustošija, Cro Vienna (Austrija), Zagorec, Mladost Fažana, Hašk, ŠN Varaždin, Zaprešić. Omiš i Podsused a u kategoriji Limača Vrapče, Brekovica (BiH), Jarun, Ponikve, Sutla, Špansko, Rudeš, Kustošija, Cro Vienna (Austrija), Zagorec, Mladost Fažana, Bubamara, ŠN Varaždin, Zaaprešić, Omiš i Podsused.

 

Naslov brane prošlogodišnji pobjednici, u kategoriji limača Ponikve a u kategoriji zagića Dinamo.